Exteriérové žaluzie pro vikýřové okno

Šikmé žaluzie včetně těch pro exteriérové použití jsou naše specialita. Co ale ve chvíli kdy má zákazník šikmé vikýřové okno? Existuje nějaké optimální řešení?

Zákazník si navíc přál vytahovat lamely až pod krycí plech což u šikmin je běžně nemožná věc. Lamely se zkrátka zastaví na začátku šikminy a pak je lze pouze naklápět. Napadlo nás tedy udělat šikmou žaluzii v jednom nosníku, s jedním motorem, ale rozdělenou na 3 části.

Ve společném nosníku se nachází celkem 3 lamelové části. Levá, pravá a prostřední. Trik spočíval v tom, že jsme do levé a pravé části umístili pouze textilní žebříček, který naklápí lamely, ale už jsme do nich nedali vytahovací pásku. Ve chvíli kdy zákazník stiskne na ovladači směr nahoru, tak se levá a pravá část pouze naklopí. Prostřední ovšem vyjede až ke krycímu plechu, protože prostřední část má žebříček i pásku jako jiné standardní žaluzie. Stejně to platí i pro směr dolů. Levá a pravá část se zaklopí a prostřední sjede až po spodní doraz.

Zákazník má tedy mnohem větší komfort a flexibilitu v ovládání žaluzií než kdyby měl jednu velkou žaluzii přes celý vikýř, kterou by si mohl pouze naklápět. Zároveň pak ušetřil finance než kdyby pořizoval dvě šikmé a jednu standardní žaluzii.

Podívejte se ještě na více fotek z této zajímavé realizace: