Dřevěné rolety

 
 

 

Dřevěné předokenní rolety jsou nádhernou kombinací přírodního materiálu a pevného hliníkového mechanismu. Díky své klasické vizáži jsou perfektním doplňkem pro historické i moderní budovy.

 

Pancíř rolety se skládá z dřevěných lamel v různých tvarových profilech. Jednotlivé lamely mezi sebou mají drobnou mezeru, před úplným spuštěním rolety tedy poskytují částečnou světelnou propustnost. Pancíř se pohybuje v hliníkových vodících lištách a navíjí se na hliníkovou hřídel. Všechny hliníkové prvky lze zakrýt dřevěnými ozdobnými prvky, a lze tak docílit unikátního celodřevěného vzhledu. Dřevěné lamely jsou vyrobeny z dřeva severské borovice a jsou kompletně bez suků. Hotový dřevěný pancíř se ke konci výroby moří metodou ponoření do lázně s mořidlem. Dřevo tak násákne až dvojnásobně více mořidla a je tím pádem 100% odolné proti kroucení, praskání či dřevním škůdcům. Vzhledem k tomu, že dřevo je vysoce kvalitní a tradiční obnovitelný zdroj a životnost dřevěných pancířů je minimálně 50 let, lze předokenní dřevěnou roletu bez kompromisu označit za ekologický výrobek.

 

Prohlédněte si možnosti ovládání.

 

Vlastnosti:

 

  • dřevěná lamela z dřeva severské borovice kompletně bez suků v různých profilech
  • ovládání motorem a nástěnným vypínačem nebo dálkovým ovladačem
  • možnost napojit roletu na sluneční, větrnou a časovou automatiku nebo domácí inteligentní systém
  • plynulý pohyb lamelového pancíře zajišťují nosné vodící lišty z extrudovaného hliníku, které lze zakrýt ozdobnou dřevěnou lištou
  • montáž do stavební dutiny nebo jako dodatečná montáž do ostění